Nawigacja

  • Zajęcia projektowe

    10.10.2020
  • Maseczki

    Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

    1. Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 1758) nasz obszar zamieszkania został objęty strefą żółtą. W związku z tym obowiązuje nas, czyli nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, opiekunów, uczniów, zakrywanie ust i nosa we wspólnych przestrzeniach: - podczas jazdy autobusem szkolnym, - po wyjściu z autobusu, samochodu osobowego podczas przemieszczania się do szkoły, - w szkole podczas przerw lekcyjnych, do momentu zajęcia miejsca w ławce lub przy biurku, - podczas przechodzenia na stołówkę szkolną, do momentu zajęcia miejsca przy stoliku, - podczas spacerów poza szkołą, przebywania na powietrzu podczas przerw lekcyjnych, na placu zabaw. Jednocześnie informujemy że z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są dzieci przedszkolne. Prosimy, aby rodzice zaopatrzyli swoje dzieci w odpowiednie maseczki oraz opakowanie do higienicznego przechowania jej w trakcie trwania lekcji, jeśli jest to maseczka do kilkukrotnego użytku. Przypominamy także, aby do szkoły posyłać zdrowe dzieci, bez oznak infekcji. Dziękujemy za zrozumienie i wzajemne okazanie sobie szacunku.

  • Karta rowerowa

    09.10.2020

    9 października nasi piątoklasiści zdali praktyczny egzamin na kartę rowerową.

  • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    02.10.2020

    Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Młodsi rozwiązywali zadania i zagadki matematyczne dostosowane do swojego pozimu wiekowego. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie "Mistrz tabliczki mnożenia". W tym roku rywalizacja była bardzo zaciekła. Po kilku dogrywkach szkolnymi mistrzami zostali: Angelika Stopaj i Jakub Stopaj.

  • Projekt „Kompetencje Cyfrowe w Gminie Baćkowice”

    https://fundacja-cel.pl/images/logotypy/UE2014-2020/L_RPO.png

      

     

      

    https://fundacja-cel.pl/images/logotypy/UE2014-2020/S_WOJSW.png

     

    https://fundacja-cel.pl/images/logotypy/UE2014-2020/P_EFS.png

     Oś Priorytetowa 8 Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo

    Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego

    Poddziałanie 8.3.3 Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK (projekty konkursowe)

    Wnioskodawca:

    FUNDACJA CENTRUM EUROPY LOKALNEJ

     Partnerzy:

    NIE

     Instytucja Zarządzająca/Ogłaszająca konkurs/Przyznająca dotację:

    Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego / Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego z siedzibą w Kielcach

     Cel projektu:

    Podniesienie kompetencji cyfrowych oraz rozwój  nauczania opartego o pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK wśród 116 uczniów (55K, 61M) z 3 Szkół Podstawowych z gminy Baćkowice, w tym: Publicznej Szkoły Podstawowej we Wszachowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Piórkowie oraz 36 nauczycieli (30K,6M) poprzez przeprowadzenie dla uczniów zajęć i warsztatów z zakresu TIK., polepszenie warunków do nauki oraz przez uzupełnienie kompetencji zawodowych przez nauczycieli w zakresie stosowania nowoczesnych metod nauczania z zastosowaniem TIK w okresie od VII 2020 r. do VI 2021 r.

     

    Planowane efekty:

    Liczba nauczycieli, którzy uzyskali kwalifikacje lub nabyli kompetencje po opuszczeniu programu [osoby] (27K) i (5M)

    Liczba uczniów, którzy nabyli kompetencje kluczowe lub umiejętności uniwersalne po opuszczeniu programu [osoby] (50K) i (54M)

    Liczba szkół i placówek systemu oświaty wykorzystujących sprzęt TIK do prowadzenia zajęć edukacyjnych [szt.] (3)

    Liczba uczniów objętych wsparciem w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych lub umiejętności uniwersalnych w programie [osoby] (55K) i (61M)

     

    Liczba nauczycieli objętych wsparciem z zakresu TIK w programie [osoby] (30K) i (6M)

     

    Liczba szkół i placówek systemu oświaty wyposażonych w ramach programu w sprzęt TIK do prowadzenia zajęć edukacyjnych [szt.] (3)

    Liczba osób objętych szkoleniami / doradztwem w zakresie kompetencji cyfrowych [osoby]  (85K) i (67M)

     

    Liczba podmiotów wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne [szt.] (3)

     

    Liczba nauczycieli objętych wsparciem w programie [osoby] (30K) i (6M)

     

    Grupy docelowe:

    Grupę docelową stanowią 3 szkoły podstawowe: Publiczna Szkoła Podstawowa we Wszachowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Modliborzycach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Piórkowie, uczniowie i nauczyciele z obszaru gminy Baćkowice, którzy uczą się, pracują lub zamieszkują na terenie województwa świętokrzyskiego.

    Opis działań:

    Zadanie 1 – Kształtowanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów z uwzględnieniem potrzeb uczniów o szczególnych potrzebach

     

    Zadanie 2 – Podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli w zakresie korzystania oraz włączania narzędzi TIK do nauczania przedmiotowego

    Zadanie 3  - Zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych i sprzętu TIK na potrzeby kształcenia w oparciu o treści cyfrowe dla 3 szkół podstawowych z terenu gminy Baćkowice

     

     Budżet projektu:

    Koszty ogółem: 418 345,00 zł

    Wkład Fundusz Europejskich: 370 025,00 zł

    Koszt przypadający na jednego uczestnika: 2 752,27 zł

    Wkład własny: 48 320,00 zł

     

     

     

    Rekrutacja do projektu

    „Kompetencje Cyfrowe w Gminie Baćkowice”

     

    Informujemy, iż z dniem 01.09.2020 r. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Kompetencje Cyfrowe w Gminie Baćkowice”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, Poddziałanie 8.3.3 Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK (projekty konkursowe) 

     

    Do projektu rekrutowani będą uczniowie klas I-VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Piórkowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej we Wszachowie oraz nauczyciele pracujący w wyżej wymienionych szkołach.

     

    Dla uczniów/uczennic w ramach Projektu zaplanowano obligatoryjne formy wsparcia. Przewiduje się, iż każdy uczeń będzie brał udział w 3 różnych formach wsparcia.

    Wszyscy zakwalifikowani uczniowie/uczennice otrzymają wsparcie w zakresie:

    • Zajęć z przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem TIK
    • Cyberbezpieczeństwa
    • Robotyki.   

     

    W ramach projektu wszyscy zakwalifikowani nauczyciele/nauczycielki otrzymają następujące wsparcie:

    • Warsztaty z Nowoczesnych Metod Nauczania z wykorzystaniem narzędzi TIK

    Dodatkowo w zależności od preferencji nauczyciele będą mogli wybrać następujące zajęcia:

    • Warsztaty z zakresu Cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałania przemocy w sieci
    • Warsztaty z robotyki

     

    Rekrutacja trwa do 18.09.2020 r.

    Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Wypełnione formularze zgłoszeniowe można składać w sekretariatach szkół lub w biurze projektu (ul. Krakowska 8/10, 25-029 Kielce).

     

  • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

    Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021
    w Publicznej Szkole Podstawowej
     we Wszachowie
     odbędzie się 1 września 2020 roku.

     

     

    - godz.: 8:15 –  klasy IV – VIII

    - godz.: 9:00 – Msza Św. w kościele w Piórkowie

    - godz.: 10:15 – klasy  0 – III

    Rodzice wszystkich uczniów mogą uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2020/21 z zachowaniem obowiązujących środków ostrożności.

  • Organizacja zakończenia roku szkolnego 2019/2020 w Publicznej Szkole Podstawowej we Wszachowie

    Zakończenie roku odbędzie się 26 czerwca w PSP we Wszachowie:

    - godz.: 800 – klasy 0 – III

    - godz.: 900 – Msza Św. w kościele w Piórkowie

    - godz.: 1015 – klasy IV – VIII

    Świadectwa można również odbierać indywidualnie w godzinach od 1100 do 1200.

  • Oddawanie podręczników i obiady

    W dniu 22 czerwca 2020 roku w godzinach od 900 - 1000 wszyscy uczniowie oddają książki z biblioteki i podręczniki szkolne. W tym też dniu zabieramy ze szkoły swoje osobiste przybory i rzeczy pozostawione w szatni.

    Korzystający z obiadów w marcu płacą za obiady.

  • Przedłużenie nauczania zdalnego

    08.06.2020

    Na podst. § 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 czerwca 2020 roku zmieniającego Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19 (Dz. U. 2020r. poz. 990) ograniczenie funkcjonowania szkoły zostaje przedłużone do dnia 28 czerwca 2020 roku.

     

    12 czerwca 2020 roku – dzień wolny od zajęć dydaktyczno -  wychowawczych.

    16 – 18 czerwca 2020 roku – egzamin ósmoklasisty

    26 czerwca 2020 roku – zakończenie roku szkolnego.

  • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

  • Ważne informacje dotyczące konsultacji

    Prosimy wszystkich o zapoznanie się z informacjami i procedurami dotyczącymi konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów klas IV - VIII. Potrzebne informacje znajdziecie Państwo w dzienniku elektronicznym Librus w zakładce "Organizacja szkoły/ pliki szkoły".

  • Przedłużenie nauczania zdalnego

    Na podst. § 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 roku zmieniającego Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19 (Dz. U. 2020r. poz. 871) ograniczenie funkcjonowania szkoły zostaje przedłużone do dnia 7 czerwca 2020 roku.

    Od 18 maja 2020 roku w szkole mogą być prowadzone zajęcia rewalidacyjne.

    Od 25 maja 2020 roku w szkole mogą być prowadzone zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w Oddziale Przedszkolnym.

    Od 25 maja 2020 roku w szkole mogą być prowadzone zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla klas I – III.

    Od 25 maja 2020 roku organizuje się indywidualne i grupowe konsultacje dla uczniów klasy VIII.

    O 1 czerwca 2020 roku organizuje się indywidualne i grupowe konsultacje dla uczniów klas IV – VII.

    W dniach 16 – 18 czerwca 2020 roku odbędzie się egzamin ósmoklasisty.

  • Przedłużenie nauczania zdalnego

  • Zadania domowe na czas nieobecności z powodu koronawirusa

    12.03.2020

    Nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą na bieżąco zamieszczali zadania dla uczniów na platformie Librus, których wykonanie jest obowiązkowe i będzie egzekwowane po powrocie do szkoły.

  • Programy edukacyjne TVP

    Zalecamy oglądanie programów edukacyjnych. Kanał dziecięcy TVP ABC codziennie w godzinach 8:00 - 13:00 emituje pasmo edukacyjne dla dzieci w rożnym wieku. Wśród wielu propozycji jest m. in.: "Al- chemik" (wyjaśnia zjawiska fizyczne i chemiczne), "Zaczarowany świat" (objaśnianie trudnych pojęć związanych ze sztuką). TVP Kultura natomiast wydaje specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin. Codziennie w godzinach 13:00 - 17:00 młody widz może zapoznać się z kanonem lektur m. in. "Szatan z siódmej klasy", "W pustyni i w puszczy", "Zemsta", "Niezapomniany Leonard Bernstein - spotkania z muzyką", "Poczet królów polskich".

  • Zawieszenie zajęć

    Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.W związku z tym prosimy o nie przysyłanie dzieci do szkoły w dniach 12-25 marca 2020r.

    Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Uczniowie powinni odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć w szkole, np. przeczytać ulubioną książkę, spróbować uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijać kompetencje. Proszę również śledzić na bieżąco ogłoszenia oraz informacje w dzienniku elektronicznym ponieważ nauczyciele będą zamieszczać w terminarzu informacje o zadanych pracach w tym okresie.

    Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajmy miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe). Przestrzegajmy w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywamy.

  • Występ artystyczny

    09.03.2020

    Dnia 9 marca w naszej szkole gościliśmy niezwykłą osobę – pasjonata muzyki i wielkiego znawcę instrumentów muzycznych Pana Romana Brochockiego. Nasz gość w humorystyczny sposób zapoznał uczniów z wybranymi instrumentami muzycznymi. Podczas tej prezentacji pan Roman grał, śpiewał i opowiadał ciekawe anegdotki. Poznaliśmy Fletnię Pana, okarynę, bałałajkę, ligawkę, banjo, saz i wiele innych instrumentów. To było bardzo interesujące z olbrzymią dawką humoru spotkanie, podczas którego wesoło się bawiliśmy. Dla dzieci była to niezwykle ciekawa lekcja muzyki. Pokaz wywołał pozytywne emocje i uśmiech na twarzy.

  • Dzień Kobiet

    09.03.2020


    Specjalnie z okazji święta kobiet i dziewczynek, chłopcy z klasy 6 przygotowali dla wszystkich pań i koleżanek niespodziankę. Krótki program artystyczny okazał się strzałem w dziesiątkę. Chłopcy otrzymali gromkie brawa.

  • Przedstawienie lalkowe "Kocmołuszek"

    Przedstawienie lalkowe "Kocmołuszek"
    09.03.2020

    W poniedziałek 09. 03.2020 r. w naszej szkole odbył się teatrzyk dla dzieci pt. "Kocmołuszek" przygotowany przez aktorów z Teatru Lalek "Bajka" ze Starego Sącza. Celem przedstawienia było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa, który nie dbał o porządek i higienę. Dzieci poznały następujące postaci: Książę i Księżna Brudasowie, Syn Kocmołuszek, córka - Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka, Królewna Śnieżka, Brud - Czarodziej, Anemia, Mydło, Próchnica, Grzebień, Gąbka. Żywiołowa gra kukiełek, piękne dekoracje, scenografia i znakomite teksty z morałem sprawiły, że profilaktyczna bajka spodobała się wszystkim. Dzieci uważnie słuchały mądrych rad i odpowiadały na pytania aktorów. Bawiąc uczyły się tego, jak ważnym jest bycie czystym dla zachowania zdrowia. Dzięki odegranym sytuacjom dzieci miały możliwość przekonania się, jakie konsekwencje wynikają z braku higieny i niezdrowego sposobu odżywiania. Na zakończenie dzieci nagrodziły aktorów uśmiechem i gromkimi brawami.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa we Wszachowie
    Wszachów 49A
    27-552 Baćkowice
  • 15 8687347

Galeria zdjęć